ÇİN YİNE GÜÇLÜ DELİLLERE RAĞMEN YAPTIKLARINI REDETTİ
SON DAKİKA

ÇİN YİNE GÜÇLÜ DELİLLERE RAĞMEN YAPTIKLARINI REDETTİ

Son bir haftadır uluslararası medya kuruluşları ÇKP (Çin Komünist Partisi) tarafından Doğu Türkistan'daki Uygur ve diğer Müslüman topluluğun Çin’deki fabrikalara transfer edilerek ucuz iş gücü statüsünde köle gibi çalıştırdığı hakkında peş peşe haberler yapmaya başlamıştı.

Hemen ardından merkezi hükumete bağlı iletişim ofisi tarafından basın toplantısı düzenlenerek çıkan tüm haberlerin asılsız ve yalan olduğunu savundu.

Urumçi‘de düzenlenen toplantıda Çinli yetkililer, Avustralya Stratejik Araştırmalar enstitüsünün Uygurların zorunlu çalıştırılmasıyla ilgili yayınlamış olduğu raporun tamamen uydurulduğunu ve son günlerde batı medyasında çıkan buna benzer tüm haberlerin Çin’in yükselişine engel olmak için yapıldığını belirterek Doğu Türkistan’da kurduğu kölelik sistemi reddetti.

Çin‘e gönderilen Uygurların gönüllü olarak gittiğini savunan Çinli yetkililer, insanların kültür medeniyetleri, dili, inançları konusunda hiçbir şekilde kısıtlamaların mevcut olmadığını, ÇKP’nin (Çin Komünist partisi) himayesinde işe yerleştirilen işçilerin maaşı yeterince yüksek olduğunu iddia ederken asıl uluslararası medyanın batı hükumetince Çin aleyhine "zorla kullanıldığını" söyledi.

Fatma Hasan/M.Ali.Atayurt
Bu Haberi 127 kişi okudu!
18/03/2020
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.