ÇİN YİNE BASIN AÇIKLAMASINDA SHOW YAPTI; ‘’UYGURLARIN ÖLÜSÜNE BİLE SAYGI DUYULUYOR’’
SON DAKİKA

ÇİN YİNE BASIN AÇIKLAMASINDA SHOW YAPTI; ‘’UYGURLARIN ÖLÜSÜNE BİLE SAYGI DUYULUYOR’’

Keyfi tutuklamalarla kampa atılan insanların sık sık ölüm haberleri ile giderek soykırım derecesine varan Çin zulmü toplu ölümlere kadar yol açarken değer yandan Kamp ve ceza evlerinde tutuklu olan insanların organları daha hayatta iken satılarak karlı bir ticarete dönüşmüş durumda, tüm bu vaziyetten habersiz olan uluslar yok anca haberdar olmakta istemiyorlar.

Bu suskunluğu fırsata çevirmeyi iyi bilen Pekin hükumeti uluslararası toplumu kandırmaya yönelik çok ciddi çalışmalar yürütmekte.

Son olarak Doğu Türkistan’da merkezi hükumetin bölge birlik komutanı Wang Kiyong’un başkanlığında ‘’Doğu Türkistan’daki milletler ittifakı’’ adında basın toplantısı düzenlenerek Doğu Türkistan’da tüm milletlerin insan haklarına saygı duyulduğu, her kesin özgür bir şekilde dinini yaşadığı, Müslümanların ramazan ve kurban bayramları özellikle tebriklendiği, helal sertifikalı yiyecek ve içeceklerin üretilmesi için devlet destekli özel yerlerin olduğunu, Müslümanların cenaze ve sayrı milli örf adetleri ve kültür medeniyetlerine saygı duyulduğu iddiasında bulunduğu öğrenildi.

 

Gözlemciler ise Doğu Türkistan’da Çinli komutan’ın söylediği her kelimenin tam aksine bir durumun hakim olduğunu kaydediyor.

FATMA HASAN
Bu Haberi 322 kişi okudu!
13/11/2019
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.