ÇİN TÜRKİYEYİ İŞTE BÖYLE ALDATIYOR
SON DAKİKA

ÇİN TÜRKİYEYİ İŞTE BÖYLE ALDATIYOR

4 Haziran Çin İstanbul Baş konsolosluğunun İftar davetine karşı İstanbul'da yaşayan Doğu Türkistanlı 1000 e yakın  Uygur Türkü Beşiktaş Barbaros Hayrettin Paşa Meydanında Eylem Yaptı.

İki Yüzlülükte Bir Başka Örneği Yok!

Çin Yönetimi Doğu Türkistan'da Müslümanlara ramazanı orucu ve diğer tüm ibadetleri yasaklarken ve dahi yasakla yetinmeyip içki içmeye, domuz eti yemeye zorlamak suratıyla Doğu Türkistanlı Müslüman Türklerin inancına Milli değerlerine zarar verirken, Türkiye gibi kan, soy ve din bağı bulunan Ülkelerdeki Uygur Türklerini İftar Sofrasına davet edebiliyor. Aileleri Çinliler tarafından rehin tutulan Diasporadaki Uygur Türkleri ne yapacağını ise şaşırmış durumda.

Adeta Yüzsüzlük örneği gösteren Çin Yönetimi Türk kamuoyunun gözünü boyamak ve Doğu Türkistan'daki Unca Zulmü örtbas etmek için 4 haziran 2018 tarihinde Beşiktaş'ta bulunan Shangri-La otelinde İftar ziyafeti düzenleyerek Uygurlar ile alay edercesine Doğu Türkistanlı 400 Öğrenciyi İftara davet etti.

Ey Medya  Neden Susuyorsunuz?

Çin’in Bu İftarına Krşılık veren 100 lerce Uygur Türkü kadın, erkek ve çocuk ellerinde pankartlar, Ay yıldızlı Gök ve Al Bayraklarıyla Beşiktaş sahilinde İftar Protestosu yaptı. Ve İşgalcı Çin'in Doğu Türkistan'daki baskı, zulüm, insanlık dışı cinayetleri ve soykırım uygulamalarına sert tepki göstererek kınadı.

Türk medyasına da bir çağrıda bulunan Doğu Türkistanlılar ‘’Türk medyası görevini iyi yapmalılar, ki Doğu Türkistan’da yaşana gelen soykırımı, en azından Oradaki Türklerin Çinlileştirilmeye çalışılmakta olduğunu da görmeli ve duymalıdır diyerek Medya Kuruluşlarına bir kez daha hatırlatma yaptı. Akşam namazlarını kıldıktan sonra ise gurup dağıldı. Bu tür iftar sofralarının İlk defa ve sadece İstanbul'da kurulmadığı, 24 Mayıs Ankara'daki Urumçi Restoranında ve 3 Haziran Dubai'da bulunan Kıtalar Otelinde de Çin Baş Konsoloslukları tarafından bölgede yaşayan Uygur Türklerini Şantaj ile İftara davet ettiği bildirildi.

Bu Haberi 5066 kişi okudu!
05/06/2018
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.