ÇİN NAZİ KAMPLARI HAKKINDA ŞOK BİLGİ
SON DAKİKA

ÇİN NAZİ KAMPLARI HAKKINDA ŞOK BİLGİ

28 Haziran China Aid haberinde Çin yönetiminin Doğu Türkistan’a tesis ettiği Terbiye merkezi adı verilen Nazi Toplama kamplarına hapsedilen insanları üç Kategoriye ayırdığını ve her birinden sınav alınarak, geçenlerin serbest bırakılacağı öğrenildi.

China Aid Muhabirine konuşan Kazakistan Vatandaşı Aynur hanım, oğlunun yurt dışındaki arkadaşıyla telefon görüşmesi yaptığı bahanesiyle gözaltına alındıktan sonra Doğu Türkistan’ın İli Kazak Bölgesi Korgas ilçe Ç​ingsihoza kentinde bulunan terbiye kampına kapatıldığını dile getiriyor.

Oğlunu kurtarmak için Çin Yönetiminin Polis, Hakim, Savcısı olmak üzere her yola başvurmuş ve bu süreçte Çinli Yetkililerin toplama kamplarına atılan insanların kolay bırakılmayacağını fakat sınavlardan geçmesi halinde serbest kalabileceğ​i ile ilgili söylemleri doğrultusunda önemli bilgilere ulaştığını ifade ediyor.

Özgür Kalmak pahasına çinli oluyorlar.

Bahsi geçen Sınavların Üç basamaklı olduğunu ileri süren aynur hanım, ilk etapta katı kurallar ile sıklaştırılmış siyasi eğitim vede Yasaklanan Dini Faaliyetler Çerçevesinde çıkarılan kitap ve benzeri göstergeleri ezberlemesi halinde 1. Tur sınava girebileceğini ve bu sınavdan geçerse orta seviyedeki gruplara katılarak Yasaklanan dini faaliyetler hakkında genel bilgi ve siyasi kitapcikleri okumalarından sonra 2. Tur Sınava gireceğini Akabinde Son basamak olarak Belirli bir Seviyeye Gelene Kadar Çince Öğrenerek 3. Tur Sınava girebileceğini ve geçmesi durumunda Serbest Kalabileceği bilgisine eriştiğini kaydediyor.

Gözlemciler Çin Yönetiminin Sınav saçmalığı, Toplama Kamplarında tutsak edilen insanları bırakmamak için uydurulan adice bir yalandan ibarettir. Çünkü Çin bu saçmalığı 2000’li yıllarda da Uygulamış ve Hapishanelerde tutuklu bulunan Uygur Türklerinin özgürlüğe kavuşma arzusunu kullanarak çinlileştirme yönünde büyük başarı sağlamıştı, şimdide Kamptaki O biçare Kazak ve Uygur Türklerini serbest kalma yalanıyla kandırılıp Çinlileşme yolunda birbiriyle yarışa sokuyor ifadesini kullandı.

Bu Haberi 2158 kişi okudu!
02/07/2018
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.