ÇİN NAZİ KAMPLARI HAKKINDA ŞOK BİLGİ

ÇİN NAZİ KAMPLARI HAKKINDA ŞOK BİLGİ

22 Mayıs Çin’in Doğu Türkistan'da tesis ettiği Toplama kampında görevli olarak çalışmakta olan iki tanık, Toplama Merkezinde gördüğü her şeyi muhabirimize anlatırken tüyler ürperten bilgiler veriyor. 

Hangi bölge ve kaçıncı kampta çalıştığını ve kimliğini gizleyen temizlik görevlisinin ver diği bilgileri, Kampın lavabo, Banyo tuvalet dahi her  yerinde geliştirilmiş teknolojik gözetim kameraları ile 24 saat gözetiliyor. Sıcak su yok, tutuklular haftada bir defa  buz gibi su ila yıkanabiliyor. Tuvaletlere de olabildiğince az izin veriliyor.

Gece Uyumasından Sabah Kalkmasına kadar, görevlilerin verdiği komünizm öğretilerini okumaktan yüksek ses ile komünizm şarkıları söylemeye kadar gündelik yaşamı boyunca el ve ayakları kelepçelidir. Hastalık durumunda dahi  çıkarılmadan başına çuval geçirilerek nakledilip az bir süreden sonra geri getirileceği yönünde idi.

Temizlik görevlisi her gün 1000lerce içki şişeleri topladığından bahsederken kimliğini gizleyen kamp aşçısı ise, Ben  bu mahallede aşçılık yapıyordum, kamplar yeni açıldığında buraya getirildim. 

Tutukluların yemeğine en ucuz ve kalitesiz ve hatta kimyasal maddelerle üretilmiş sebzeleri, pirinçleri, Unları, domuz eti ve sakatatlarını kullanıyoruz.

Bahsettiğim erzakları Çinli görevliler getirip bize teslim ediyor nerden getirdiğini de bilmiyorum. Çoğu zaman tutuklulara zorla içki içirildiği için ne yediğine dikkat etmiyor veya anlamıyordu, ben isem sadece ekmek yiyordum.

Bazen yemek yaparken çok iğreniyorum fakat başımda bekleyenlerin tehditleri altında gıkımı çıkarmadan Çalışmaya mecburum diye konuştu.  

Gözlemciler, Doğu Türkistanlı müslümanların bu kadar hor görülmesi, hayırsız ümmetin seyirci kalması ve çin ile kurduğu ilişkileri yüzünden veya her hangi bir nedenle bu zulmü görmezden gelmesinden dolayıdır ifadesini kullandı.

Bu Haberi 6924 kişi okudu!
22/05/2018
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.