ÇİN NAZİ KAMPLARI BÖYLE İMİŞ
SON DAKİKA

ÇİN NAZİ KAMPLARI BÖYLE İMİŞ

22 Mayıs Çin Yönetiminin Doğu Türkistanda tesis ettiği toplama merkezlerinden Lopnur ilçesine yeniden açılan "siyasi terbiye kamplarının "(komünist ideolojisi aşılama dershanelerindeki kimlikleri yeniden şekillendirilmekte olan Müslüman Uygur ve Kazak Türklerinin fotoğrafları paylaşıldı.

Toplama kampında tutuklu bulunan Müslümanlara nasıl bir muamele sergilenmekte ve nasıl işkence görmekte  olduklarını, ister o kamplardan  kurtulanlardan olsun, veya kamplardaki görevlilerden olsun, ordaki hayatın Fotoğraflarda görüldüğü gibi olmadığını, tutuklulara insanlık dışı muamele  yapılmakta akılalmaz işkenceler edilmekte olduğu bilgisini az çok alabiliyoruz. 

Gözlemcilerde aynı kanaatın altını çizerek bu fotoğraflar, dünyanın dikkatini çeken  kamplar hakkında herkesin Çini sorgulamaya başladığı şu dönemde,

Çin yönetimi o kampları olabildiği kadar meşru göstererek yeniden düzenlenmiş konforlu bir kamp görünümü vermek ve bunu da paylaşmakla dünya kamuoyunu bir kez daha kandırmaya çalışıyor. İfadesini kullandı.

Bu Haberi 4670 kişi okudu!
23/05/2018
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.