ÇİN, MÜSLÜMANLARI YAKIN EMRİ VERDİ

ÇİN, MÜSLÜMANLARI YAKIN EMRİ VERDİ

11 Haziran Eriştiğimiz bilgiler Çin yönetiminin Doğu Türkistan’da uyguladığı zulüm ve vahşetin boyutlarını gözler önüne seriyor. Katliamlar ülkesi olarak adlandırabileceğimiz Doğu Türkistan’da yürekleri kahreden bir olay daha ortaya çıktı.

Müslümanların Toprağa Verilmesi Yasak.

Özgür Asya Radyosunun Haberine göre Çin, Doğu Türkistan’da Müslüman cenazelerinin yakılması doğrultusunda çalışmalarda bulunduğu bildirilirken Doğu Türkistan’da naaş yakma mekanlarının da (Krematoryum) suratla yayıldığı, boyutlarının ve ocak kapasitesinin Standardın üzerinde olduğu belirtildi.

Nedeni ise Doğu Türkistan'da günbegün artan ölümlerin yanı sıra İslam'dan uzaklaştırma politikası çerçevesinde Müslüman memurlar ve parti üyelerinin İslami usüllere göre değil belkide naaşının yakılması, Yıkama, namaz ve toprağa verilmesinin yasak olduğu öğrenildi.

Nazi Kampından Sonra Ceset Yakma Tesisi.

Gelen son bilgiler ceset yakma mekanlarının güvenliği için Urumçi şehir merkezinde bulunan tesise 50 nefer eleman alınacağı, maaşlarının da 8 bin Çin parası yaklaşık ( 1200$) olduğu ve söz konusu eleman alımı doğrultusunda ilanlar dahi verildiği yönünde idi. Daha kaç şehirde ve hangi bölgede ceset yakma tesisleri kurulduğu ise bilinmiyor.

Gözlemciler durumun sadece memur ve komünist parti üyelerine mahsus olmadığını,  hapislerde ve Toplama merkezlerinde şehit edilen ve dahi iç organları alınıp satılan veya sıradaki nice Müslüman Türklerin izini yok etmek ile birlikte insanlık dışı suçlarını örtbas etmek için bu yola başvurduğunu ifade ediyor.

Bu Haberi 5898 kişi okudu!
14/06/2018
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.