ÇİN’İN YALANLARI YABANCI ZİYARETÇİLER TARAFINDAN AÇIĞA ÇIKARILDI
SON DAKİKA

ÇİN’İN YALANLARI YABANCI ZİYARETÇİLER TARAFINDAN AÇIĞA ÇIKARILDI

İşgalci Çin yönetiminin Doğu Türkistan’da milyonlarca Uygur, kazak ve değer müsülman Türkleri terörist, aşırı dinci ve bölücü yaftasıyla keyfi tutuklamalara tabi tutarak suçsuz yere hapse attığı ve ya eğitim adı verdikleri nazı tipi kamplara kapatmakta olduğu artık dünya gündeminden düşmüyor.

Bu nedenden dolayıda Çin, uluslararası toplumun eleştirilerinden, sert tepkilerinden kurtulmak için çeşitli ülkelerden özellikle de Çin komünist partisine yakın kuruluşlardan her fırsatta yabancı ziyaretçileri özenle seçerek Doğu Türkistan’da onlar için hazırladığı düzmece ziyaretler gerçekleştiriyor.

İşte onlardan biride Sözde İslam üniversitesini ziyaret eden yabancı ziyaretçilerin sınıftaki talebelerden soru sorduğu anın görüntüleri sosyal medyaya yansıdı.

Görüntülerdeki talebe,sorulan sorular karşısında korkudan konuşamıyorken hocası tarafından tehditle bağıra çağıra ne söylemesi gerektiğini anlatılıyor.

Bazı kelimeleri yanlış söylediği zaman akıbetinin ne olacağını çok iyi bilen Talebe, baskı ve kendi rızası dışında söylediği her kelimeyi tane tane seçerek ne dersem kurtulurum hissiyle cevap vermeye çalışıyor.

Bazen duraklarken bazen de hocası olacak Uygur kökenli milli ve dini münafık Abdurakip Tömürniyaz’ın tehdit karışık suflelerini korku ve panikle tekrarlıyor.

MUHEMMED ALİ ATAYURT

Bu Haberi 808 kişi okudu!
20/08/2019
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.