ÇİN’İN TOPLAMA KAMPLARINDA TERS GİDEN BİR ŞEYLER VAR.
SON DAKİKA

ÇİN’İN TOPLAMA KAMPLARINDA TERS GİDEN BİR ŞEYLER VAR.

Çin, Doğu Türkistan’daki Nazi tipi ceza kamplarında Tutsakta olan Müslüman Türklere “Sır Saklama”Gizliliği koruma taahhütnamesi imzalattırmaya başladığı öğrenildi.
Bilgilere göre Doğu Türkistan'ın bir kısım bölgelerinde olası teftiş heyetine hazırlanma çalışmaları yürütülerek Toplama kamplarında tutuklu bulunan insanların kendi hayatından memnun olduklarını ve bu tür kampların kendileri için çok faydalı olduğunu söylemeleri vede fili olarak göstermeleri ile ilişkin, olası bir teftiş heyeti karşısında devlet sırrını korumalarının şart olduğu kamplardaki ne ufak bir bilginin dahi dışarıya sızmamasına taahhüt etmelerinin istendiği bildirildi.

GİZLİLİĞİ KORUMA TAAHHÜTNAMESİ (TERCÜMESİ)

Devletin gizliliği korumaya yönelik görev talebini yerine getirmek, görev sorumluluğu ve gizliliği koruma görevinin içeriğini kavramak amacıyla işbu taahhütname özel olarak hazırlanmıştır.
A tarafı: Avat Nahiye Mesleki Beceri Kazandırma ve Eğitim Merkezi
B tarafı: ……………………………(Eğitime tabi tutulanın adı soyadı)
B tarafı aşağıda verilen talimatlara kesinlikle uymalıdır:
1. Eğitim merkezindeki öğrenim, yaşam, kişi sayısı ve dahili uygulamalarla ilgili bilgilerin açıklanması yasaktır.
2. Resmi olarak izin alınmadan herhangi bir şahıs, kurum ve basın kuruluşunun ziyaretini kabul etmek yasaktır.
3. Her türlü haberleşme uygulamaları, sosyal medya, elektronik posta, kısa mesaj, faks olmak üzere tüm iletişim araçlarında eğitim merkezindeki yaşam ve öğrenimle ilgili herhangi bir bilgi, rakam, kapsam ve büyüklüklerin paylaşılması yasaktır.
Taahhütnameye aykırı hareket edenin sorumluluğu: B tarafının taahhütnamede belirlenen talimatlara uymaması sonucunda herhangi bir gizliliğinin ortaya saçılması halinde, A tarafı devletin ilgili yasalarına göre B tarafını sorumluluğu konusunda hesaba çekecektir.
Bu taahhütname imzalandığı tarihten itibaren uygulanacaktır.
A tarafı: (mühür)

MUHAMMED ALİ ATAYURT
Bu Haberi 1286 kişi okudu!
14/12/2018
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.