ÇİN’İN KURDUĞU KÖLELİK SİSTEMİ AMERİKALI ÜRETİCİLERİ KIZDIRDI
SON DAKİKA

ÇİN’İN KURDUĞU KÖLELİK SİSTEMİ AMERİKALI ÜRETİCİLERİ KIZDIRDI

Çin hükümetinin Uygur Müslümanları zorla çalıştırmaları ve onlara suçlu muamelesi yapması Amerika’daki işçi sendikalarının harekete geçmesine neden oldu.

Amerikan Mobilyacılar Birliği, geçen hafta Uygur Türklerinin zorla ucuz iş gücü olarak kullanılması gibi ÇKP (Çin Komünist Partisi) tarafınca kurulan kölelik sistemini kabul edilmeyeceği hakkında basın açıklaması yaptı.

Açıklamada Mobilyacılar birliği genel başkanı Sharon Bradley, ÇKP’nin bu gibi acımasız siyasetine izin verilmemesi gerektiğini belirterek “biz garanti verebiliriz ki mobilya üreticileri ve perakende satıcıları olarak böyle bir insanlık dışı cinayete dahil olmayacağız” ifadelerine yer verdi ve ABD’li Mobilyacılar olarak adil işgücü prosedürüne uygun üretilen ürünleri piyasaya sürdüğünedair söz verebileceğini bildirdi.

Daha önce de Amerikan Ulusal Perakendeciler Federasyonu, Amerikan Perakende satış öncüleri Birliği, Amerikan Giyim Ve Ayakkabı Birliği ve Amerikan Moda Endüstrisi Birliği de dahil olmak üzere dört ABD’li kuruluş Çin’in bu hareketini ortak eleştiren açıklama yaparak kendilerinin Tedarik zincirinde zorunlu çalışmaya izin vermeyeceklerini söylemişti.

Fatma Hasan/M.Ali.Atayurt
Bu Haberi 143 kişi okudu!
23/03/2020
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.