ÇİN’İN GERÇEK YÜZÜ BİR KEZ DAHA ORTAYA ÇIKTI

ÇİN’İN GERÇEK YÜZÜ BİR KEZ DAHA ORTAYA ÇIKTI

BBC tarafından yayımlanan video görüntülü haberde Çin’in Toplama kampına kapatıldığı Uygur Türkü erkekmanken Merdan Gaffarın kamp içinde elleri kelepçeliranzaya bağlı görüntülendiği Çinli yetkililerin ‘’ Uygurları eğitiyoruz’’ yalanlarını bir kez daha çürüttü.

Sanatçı, tedirgin bakışlarıyla yaşadıklarını anlatmaya çalışırken dışarıda duyulan Toplama kampı yetkilisinin " Xinjiang’da Doğu Türkistan diye bir yer hiçbir zaman olmamıştır" şeklinde Propaganda seslerinin duyulması dikkat çekiyor.

Bilgilere göre Çin komünist rejimin Virüs zamanında dışarıya çıkan insanları büyük,küçükdemeden tutuklayıp ceza kampına götürdüğü ve 50 metrekarelik hücreye 50-60 kişinin kapatıldığı belirtiliyor.

Tutuklananların arasında 13-16 yaşlardaki çocukların olduğu, Çin polislerinin bu çocuklara ağır fiziki işkence uygulaması sonucu çocukların sandalyede oturamaz hale geldiği bildirildi.

60 yaşından aşan yaşlıların dahi gençler ile aynı şekilde işkence gördüğü, tutukluların yapmadıkları suçlar üzerinden itirafçı olmasının istendiği öne sürülen haberde,hücrelerdeki gardiyanlara yalvardıktan sonra lavaboya gitme izni alınabileceği, her türlü istismarın yaşandığı ve sürekli olarak Çin polisleri tarafından hakarete uğradıklarıaçığa çıkarılıyor.

Fatma Hasan/M.Ali.Atayurt

 

Bu Haberi 290 kişi okudu!
06/08/2020
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.