ÇİN’İN BİR GİZLİ DOSYASI DAHA İFŞA OLDU
SON DAKİKA

ÇİN’İN BİR GİZLİ DOSYASI DAHA İFŞA OLDU

2 Haziran Özgür Asya Radyorsunun​ haberinde Çin yönetiminin 03.05.2018 tarihli 60 nolu gizli dosyası ifşa ediliyor. Urumçi Şehir Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından, Merkezi kentlerdeki öğrenci ve memurları denetime tabi tutmanın ayrıntılı bilgileri ve nasıl yönetilmesinin gerektiği konusunda 7 noktayı esas alan yazılı buyruk yayınlandığı yer alıyor.

Tam Bir Açık Hapishane,

1.  Öğrenciler ve memurlar takibe alınarak hedef kitle belirlenmesi gerekmektedir.

2. Okul ve kent yönetimi gözetime alınması gereken kitleleri dosyalayıp rapor haline getirdikten sonra her birinin ideolojik görüşlerini tatkik etmesi, sağlam olup olmadığını kontrol etmesi gerekmektedir. 

3. Hedeflerin ikamet ettiği kent yöneticileri, okul ve iş yeri yönetimi ile ortaklaşarak hedeflerin çevresel bağlantıları ve günlük yaşamını gözetime almaları gerekmektedir.

4. Yatılı okullarda kalacak olan öğrencilerin siyasi ideolojik eğitimlerini güçlendirmek gerekmektedir. 

5. İdeolojik görüşleri sağlam olmayan ve kendisine sunulan sosyal hayata itiraz eden veya  idarecilerin yönetimine uymayan, Sosyal güvenliğe tehdit oluşturması tahmin edilen,  olası bir tehlikeye sebebiyet verebileceği düşünülen öğrenci ve  memurlara yürütülen denetimin sıklaştırılması gerekmektedir.

6. Öğrenci ve memurlar arasında haftada bir küçük çapta değerlendirme yapmak suratıyla ideolojik terbiyeyi kabul etmekte aktif ve uyumlu olan,  Komünist parti idarecilerinin yönetimine destek vererek sorgusuz sualsiz kabul eden şahıslara yöneltilen denetimi hafifletmek ve onları​ serbest bırakmak.

7.  İdeolojik terbiyeyi kabul etmekte inatçı olan, terbiye hizmetlerine uymayarak insanları kışkırtmaya çalışan az sayıdaki kişilere yönelik sert müdahale edilmesi gerekmektedir.

Gözlemciler Çin’in bu yönergesi uzun zaman önce yürürlüğe girmiş ve iki yüzlü memurları bertaraf  etme adı altında çok sayıda kişileri sözde Siyasi Terbiye merkezleri adı verilen Nazi Toplama Kamplarına kapattığını ifade ediyor.

Bu Haberi 2148 kişi okudu!
06/07/2018
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.