ÇİN İLE TİCARET YAPAN ULUSLARARASI ŞİRKETLERDEN ÖNEMLİ KARAR!
SON DAKİKA

ÇİN İLE TİCARET YAPAN ULUSLARARASI ŞİRKETLERDEN ÖNEMLİ KARAR!

En son Çin kaynaklarının verdiği rakamlar Ulusal çapta ölen kişi sayısı 1115, karantinaya alınan şüphelilern ise 45 bin 143 olduğu yönünde. Her ne kadar Çin’in açıkladığı rakamlara güvenilmesede Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan Corona Virüsü yüzünden kendi Halkına hapis hayatı yaşatması her şeyi gözler önüne seriyor.

Virüsün günden güne artarak devam etmesi üzerine Çin Komünist Hükümeti ülke genelinde her bir aileden bir kişinin aile ihtiyaci için belli saatlerde dışarı çıkma izini alabileceği kararını aldığı öğrenildi. Acil durum karşısında izin kağadına ne zaman geleceğini açıkça belirterek çıkabileceği duyuruldu.

Psikolojisi tamamen bozulan Çinliler arasında kendini öldürmeye kalkanlarda var.Üstelik olur olmadık yerlere ve sokakta gezen kişilerin suratına tükürmek gibi bir çok anormal hadiseler görülmeye başladı.

Ayrıca Çin ile ticaret yapan şirketlerden de önemli kararlar alınırken bunlardan biri de Çin ile ticaret yapan Uluslararası şirketler koronavirüs salgının ne zaman önüne geçileceği bilemediklerinden mücbir durum (force majeure) ilan ederek kendilerini hukuki güvence altına almak istediklerini belirtti.

Gözlemciler Çin’in ekonomik olarak 30 yıl geriye gittiğini ve ilerleyen dönemlerde bunun daha belirgin hissedileceğini, artık Uluslararası piyasa ihtiyaçlarını karşılamak için Türkiye gibi alternatif pazara yöneleceğinive Türkiye’nin de bunahazırlıklı olması gerektiğini kaydetti.

12.2.2020-Fatma Hasan/M.Ali.Atayurt
Bu Haberi 157 kişi okudu!
12/02/2020
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.