ÇİN HOLLANDAYI SAHTE MASKEYLE KAZIKLADI

ÇİN HOLLANDAYI SAHTE MASKEYLE KAZIKLADI

Dünya Çin virüsü ile boğuşurken Çin kendi ürettiği virüsü yenerek Şampiyon olduğunu açıkladı. fakat bu süreçte virüsün etkisi altında kalan diğer ülkelere ürettiği sahte sağlık malzemelerini satmaya da devam ediyor.

Hollanda Kamu Yayın Kuruluşunun (NOS) internet sitesinden yapılan açıklamada, Sağlık Refah ve Spor Bakanlığının Çin’den maske ithalatını durdurarak dağıtılan maskelerin toplatılmasına karar verdiği bildirildi.

Açıklamada, bundan sonra ithal edilecek maskelerin ek testlere tabi tutulacağı bildirilirken Çin’den ithal ettiği 1.3 milyon maskenin 600 bininde yeterli standartları taşımadığı tespit edildiği ve bu nedenle dağıtılan maskelerin tekrar toplatılması kararı alındığı belirtiliyor.

Çin malı Maskelerin kalitesinden şüphe duyan bazı hastanelerin Hollanda Uygulamalı Bilimsel Araştırma Organizasyonuna (TNO) maskeleri incelemesi için başvurduğu ve birçok hastanenin maskeleri kullanmamaları kaydedildi.

Herkes Çin’i “nasıl becerdi” diye merak ediyorken ortaya hızlı tanımlama kiti diye bir şey çıktı ve Ülkemizde dahil olmak üzere bir çok ulus devlet bu kitten sipariş verdi ve aktif olarak kullanıma geçti.

İspanya başta Ardı arkası kesilmeyen hatalı kit ihbarları en son Çin’den 150 bin hızlı tanımlama kiti satın alan Çek Cumhuriyeti'nden geldi. Uzmanlara göre Çin malı kitlerin hata oranının % 80 olduğu belirtildi.

Aslında insanlığın en büyük hatası başından beri insanlıktan yoksun Çin Komünistlerine güvenmek. Milyonlarca insanı toplama kamplarına kapatarak deneylerine kobay olarak kulanan, çeşitli işkenceler uygulayan ve organlarını çalarak “helal organ” etiketiyle Arap ülkelerine satan, kurduğu kölelik sistemiyle Doğu Türkistanlı Uygur gençlerini fabrikalarda zorla çalıştıran Çin komünist yönetiminden başka ne bekleniyor.

Fatma Hasan/M.Ali.Atayurt
Bu Haberi 157 kişi okudu!
03/04/2020
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.