ÇİN HAPSİNDEKİ ANNESİNE ‘’KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN’’ MESAJI İLETTİ
SON DAKİKA

ÇİN HAPSİNDEKİ ANNESİNE ‘’KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN’’ MESAJI İLETTİ

Geçtimiz ay Türkiye’de yaşayan Cevlan Şirmemet, Türkiye’ye yasal yollarla seyahate geldiği için suçsuz yere tutuklanıp ceza kampına kapatılan annesi hakkında tanıklık vermişti .

Dün 8 Mart Dünya kadınlar günü münasebetiyle masum annesi ve onun gibi annesinden koparılan sayısız evlatların sesini duyurmak için sosyal medyadan bir video paylaştı.

Tüm dünya kadınlarının bu özel gününü kutlayan Şirmemet , Doğu Türkistan’da Çin zulmüne maruz kalıp terörist muamelesi gören annelere özgür dünyadaki diğer evlatlar gibi kutlayamadığı çünkü Çin Komünist hükumetinin Doğu Türkistan’da Milyonlarca Uygur türkünün üzerinden uyguladığı insanlık dışı politikaları sonucu parçalanan ailelerden sadece bir ailenin ferdi olarak 21. Yüz yıl teknoloji çağında ailesi ile iletişim kuramadığı için bu özel günde annesine bir kelime kutlu olsun diyemediğini üzülerek ifade ediyor.

Tüm dünyadaki insanların Doğu Türkistan’da Çin zulmü altında her türlü istismara uğrayan , Çin’in iç bölgelerinde köle yerinde çalıştırılan , kocasından çocuklarından ayrı bırakılıp Çinliler tarafından şiddet gören suçsuz yere tutuklanıp ceza kamplarına kapatılan mazlum Uygur kadınları da unutmamalarını belirtti.

Fatma Hasan/M.Ali.Atayurt
Bu Haberi 127 kişi okudu!
09/03/2020
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.