ÇİN’DEN ‘’UYGURLAR KAMPTAN BIRAKILDI KENDİ EVİNDE HUZURLA YAŞIYOR’’PROPAGANDASI
SON DAKİKA

ÇİN’DEN ‘’UYGURLAR KAMPTAN BIRAKILDI KENDİ EVİNDE HUZURLA YAŞIYOR’’PROPAGANDASI

Çin komnst yönetimi 2017’den beri Doğu Türkistanlılar üzerindeki zulümlerini yoğunlaştırarak milyonlarca Uygur ,Kazak,Kırgız ve Özbek Türkleri başta müsülmanları Terörist, Bölücü ve Dini aşırıcı yaftasıyla eğitim adı altındaki toplama kamplarına veya hapse mahkum ederek dünyaya onların orada Standart Çince, Hukuk bilgisi,Teknoloji ve Meslek eğitimleri aldıklarını,herhangi bir ceza veya işkencenin söz konusu olmadığını ısrarla iddia ederken değer taraftan tutsak edilen 90% insanın kamplardan bırakılıp kendi evlerine döndüğü yalanını ortaya atmıştı.

Bitter Winter kaynaklarına göre merkezi hukümetin Doğu Türkistan’daki kamplarında tutulan Uygur Türklerinin kayıt dosyalarına ilişkin yenileme çalışmaları başlattığı ileri sürülüyor.

Yeniden oluşturulan dosyalarda Uygurların hiç bir zaman kampa zorla getirilmediği ve cezalı olanların dahi kendi evlerinde özgür ve rahat olduğu, sadece yetkililer tarafından sık sık kontrol edildiği şekildeki yalanların yer aldığı belirtiliyor.

Ayrıca Çinli yetkililerin ev kıralayıp ‘’kamptan bırakıldı kendi evinde huzurla yaşıyor’’propagandasıyla kamptaki çok az sayıdaki kişileri o evlere yerleştirip hapsettiği aktarıldı.

FATMA HASAN
Bu Haberi 831 kişi okudu!
02/09/2019
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.