ÇİN’DE ORTA OKUL ÖĞRENCİLERİNDEN ERKEK ÇOCUKLARIN DNA ÖRNEĞİ ALINDI
SON DAKİKA

ÇİN’DE ORTA OKUL ÖĞRENCİLERİNDEN ERKEK ÇOCUKLARIN DNA ÖRNEĞİ ALINDI

Bitter Winter haber ajansına göre Çin komünist hükümeti Doğu Türkistan’da Uygur Türklerinden 2014 yılından beri aldığı DNA bilgileri ile keyfi tutuklamalarla hapsettiği Mahpus ve ceza kamplarındaki insanları canlı organ deposu yerinde kullanarak yapmış olduğu organ ticaretinin aynısını şimdi kendi halkına gizli kapılar ardından uygulamaya başladığı bildirildi.

Oysa 2012 de Çin hükümetinin canlı organ nakli için kullandığı canlı organların üçte ikisini idam edilen mahkumlardan aldığı açığa çıkmış ve uluslararası toplumun sert tepkileri neticesinde eylemlerine 5 yıl içinde son vereceğine ve birdaha yapmayacağını taahhut etmişti.

Ancak yakın zamanda Çin’in Guang Xi bölgesindeki bazı şehirlerde ebeveyinlerin rızası dışında okul yönetimince erkek öğrencilerin sağlık kontrolüne tabi tutulduğu ve Çocuklara kaybolmlarını önlemek  için alınan tedbir olduğu söylenerek DNA örneği alındığı dikkat çekti.

Hatta bir kısım kentlerde yöreye göre aşikara bir şekilde alındığı halkın buna aktif halde katılmasının siyasi vazife olduğunu bildirerek zorla aldığı ileri sürülüyor.

Fatma Hasan/ M.Ali Atayurt 09.01.2020

Bu Haberi 169 kişi okudu!
10/01/2020
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.