ÇİN BAŞKONSOLOSLUĞUNDAN, TRT'YE SALDIRI

ÇİN BAŞKONSOLOSLUĞUNDAN, TRT'YE SALDIRI

TRT Haber tarafından servis edilen bir haberi kendilerine göre çarpıtan Çin’in sözde diplomatları, diplomatik nezaketten uzak ve alaycı ifadeler kullandı.

Çin’in İstanbul Başkonsolosluğu, Türkiye’nin devlet kurumu TRT’yi küstah bir şekilde suçlayarak, yavuz hırsız ev sahibini bastırır misali TRT’yi alaycı bir tavırla İletişim Başkanlığına ve Fahrettin Altun’a güya şikayet etti.

TRT’de yayınlanan bir haberin yalan olduğu iftirasını atan Çin Başkosolosluğu Sözcüsü, Twitter hesabından haberin görüntüleriyle birlikte alaycı ve ukala bir şekilde, “TRT’in kullandığın video Çin’de çekilmedi. Yarasa ve pangolin soframızda yok. İlk vakası bildirilen deniz ürünleri pazarı açılmadı. Böyle gerçek dışı video ve yalan haber yapmak, 1 Nisan şakası mı? Bir devlet kanalına yakıştırmadık. Siz ne dersiniz?” paylaşımında bulundu. Ayrıca paylaşımın sonuna utanmaz bir tavırla İletişim Başkanlığını ve İletişim Başkanı Fahrettin Altun’u ekledi.

Çin virüsü, Çin’in Vuhan kentinde baş gösterdi bunda hem fikiriz. menülerinde bulunan ve Yarasa Çorbası olduğundan şüphelenilen yemekten dolayı Virüsün tüm dünyaya yayılmasına sebep olan Çin’in ukala Başkonsolosluk Sözcüsünün Çin mutfağında bu tarz yiyeceklerin olmadığını savunması sosyal medyada alay konusuna dönüştü.

Çinliler kendi ülkesi dahil tüm dünyaya virüsün yayılması için elinden geleni yapıyor. Üstelik her fırsatta zeytinyağı gibi üste çıkma peşinde.

İşte bu zihniyetin işgal yönetimi olan Çin Komünistleri tarafından Doğu Türkistanlı Türkler İnancı, kimliği ve milli diğerleri yüzünden keyfi tutuklamalara ve insanlık dışı zulümlere maruz kalırken Uygur yöresel yemek ve kültürünü yurt içinde kısıtlayıp uluslararası topluma ise utanmadan kendi medeniyetleri gibi tanıtmaya çalışmıştı.

Fatma Hasan/M.Ali.Atayurt
Bu Haberi 271 kişi okudu!
03/04/2020
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.