ÇİN, BASINA SIZAN KARAKAŞ LİSTESİNİN SAHİ OLDUĞUNU TEYİT ETTİ
SON DAKİKA

ÇİN, BASINA SIZAN KARAKAŞ LİSTESİNİN SAHİ OLDUĞUNU TEYİT ETTİ

BBC ‘nin ifşa ettiği Karakaş Listesindeki Yurt dışında akrabası bulunan ve bundan ötürü ceza kampına kapatılan bazı aile üyelerini,daha öncede bir kısım Uygurları video çekip konuşturduğu gibi basına sızan Karakaş Listesini karalama propagandası yaparak kendini aklamaya çalıştı.

Çin’in hazırladığı görüntülerde Karakaş listesinde kayda geçen ve bölgedeki ceza kampında tutulduğu yer alan 46 yaşındaki Bultaci Barat , 47 yaşındaki Abdulahat Yusuf, 30 yaşındaki Abdusamet Abdurahman ve Mahinur Tursun, hepside aynı ağızdan ÇKP’in (Çin Komünist Parti)himayesi altında meslek edinip para kazandığı, çok mutlu yaşam sürdürdüğü, yurt dışında hiç akrabası olmadığı ve Yurt dışındaki ‘’art niyetli’’ insanların bahtiyar hayatını mahvetmek istediği söyletildi.

İlk konuşan bultaci Barat “ bizi tutuklandı diye hakaret etmeyin!huzurlu yaşamımıza müdahale etmeyin! Bize karışmayın! İfadilerini sert biçimde kullanarak dikkat çekti.

Konuyla ilişkin sosyal medya üzerinden açıklamada bulunan Ünlü Çin Araştırmacısı Adriyan Ziniz, ‘’Çin’in bu numaraları o belgelerin sahi olduğunu dahada güçlendiriyor dedi.

Fatma Hasan/M.Ali.Atayurt
Bu Haberi 160 kişi okudu!
27/02/2020
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.