ÇİN ALENEN TÜRKİYENİN TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜNÜ HİÇE SAYDI

ÇİN ALENEN TÜRKİYENİN TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜNÜ HİÇE SAYDI

Dünyayı etkisi altına alan Çin Virüs salgını ile mücadele kapsamında Çin’den, Ermenistan’a tıbbi yardım malzemesi gönderildi.

Son dönemde dünyanın çeşitli ülkelerine gönderdiği tıbbi malzemelere dair skandallar ile gündemden düşmeyen Çin’in, Ermenistan’a gönderdiği yardım kutularının üzerindeki “Ağrı Dağı” mesajı tepkilere neden oldu.

Söz konusu yardım kolilerinin üzerinde, “Dostluğumuz Ağrı Dağı’ndan daha yüksek ve Yangtze Nehri’nden daha uzun olsun” ifadeleri yer alıyor.

Son dönemde bazı spekülasyonlar ile gündeme damga vuran Çin Komünist hükümeti Israrla salgının sorumluluğunu üstlenmekten kaçıyor ve dünya kamuoyunun bu konuya yönelik taleplerini de görmezden geliyor.

Dünyaya salgınla mücadelede “kahraman” rolü oynayan Çin’in, çeşitli ülkelere gönderdiği tıbbi malzeme ve tanı kitleri tam bir fiyasko ile sonuçlanmıştı. Ermenistan’a gönderilen tıbbi malzemelerdeki mesajda ise Türkiye'nin toprak bütünlüğü hiçe sayılarak, Ermenilerin tarihi emellerine çanak tutuldu.

Çin gibi tarihi hafızası yüksek olan bir devletin rastgele söylemesi düşünülemez. Ayrıca Ermenistana gönderilen tıbbi malzemelerin akıbeti nasıl sonuçlanacağı merak konusu.

Fatma Hasan/M.Ali.Atayurt

 

Bu Haberi 302 kişi okudu!
11/04/2020
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.