ÇİN AÇIKLADI “UYGUR KADINLARININ GÜNLERİ GÜZEL GEÇİYOR”
SON DAKİKA

ÇİN AÇIKLADI “UYGUR KADINLARININ GÜNLERİ GÜZEL GEÇİYOR”

Çin hükümeti tarafından yola koyulan sözde Eğitim adı altındaki ceza kamplarına dini aşırıcılık yaptığı bahanesiyle kısa kollu elbiseler giymeyen kadınlar ve sadaka verenler de tutuklanıp götürülüyor.

Yaptığı insanlığa aykırı cinayetlerini örtme çabaları içerisindeki Çin, bünyesindeki tüm medya araçlarını kullanarak Uluslararası toplumu kandırmaya da devam ediyor.

Bu hakta Çin’in Tanrı dağı gazetesinde yayımlanan “Reyhangül’ün günleri güzel geçiyor” adlı makalede Doğu Türkistanlı Uygur kadının eskiden dini aşırıcılıkla zehirlendiği ve kısa kollu kıyafet giymeyi reddettiği için kocasını namaz kılmaya sadaka ve zekat verme gibi Çin’e göre yasa dışı eylemlerde bulunmaya zorladığı sebebiyle Eğitim adındaki toplama Kampına götürülüp terbiye edilmesinin ardından serbest bırakıldığı yer alıyor.

Şimdi ise Reyhangül’ün sımsıkı sarıldığı düzenli bir hayatı olduğu ve kamptayken öğrendiği eldiven dikme becerisiyle merkezi hükümetin yardımıyla bulduğu fabrikada her gün 80 çift eldiven dikerek gelir elde ettiği anlatılıyor.

FATMA HASAN
Bu Haberi 472 kişi okudu!
20/08/2019
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.