ÇİN 62 BİN UYGUR'U BAKIN BU İŞ İÇİN ÇİNE GÖNDERMİŞ

ÇİN 62 BİN UYGUR'U BAKIN BU İŞ İÇİN ÇİNE GÖNDERMİŞ

12 Temmuz Çin haber ajansı Tanrıdağ haberinde Çin yönetimi, Uygur Türklerine yönelik sözde iş sahibi yapma siyaseti kapsamında Uygur Türklerinin Çine gönderilme işlemlerinin hızlandırıldığı  öğrenildi.

Tabi ki Çin yönetimi Uygur Türklerini düşündüğü için değil tam aksine nisan 2017 Tarihinden itibaren ağırlaştırılarak  Çin’in Doğu Türkistan'daki yöneticileri tarafından Bölge Halkına yönelik yürütülen Baskı, kontrol ve asimile politikasında başarı elde etmek adına, gelecek üç yıl içerisinde Doğu Türkistan‘ın Güney kısmında yer alan merkezi şehirlerden 100 bin’i aşkın Doğu Türkistanlıyı Çine yerleştirme planının olduğu biliniyordu.

24. Nisan 2017 de Doğu Türkistanın Kaşgar, Hoten vilayetlerinin İlçe ve kentleri olmak üzere binlerce Uyguru Zhong Tay Holdinge bağlı Hua Tay şirketinin Asit üretim fabrikasına Yerleştirilmişti.

13 Temmuz 2018 tarihli Tanrıdağ haberinde ise Ocak 2018’den Haziran ayına kadar 16 bin 770 kişinin sözde işe yerleştirme adıyla ucuz iş gücü olarak Çin’e gönderildiği bildirilirken,  geçen yıl itibariyle de Doğu Türkistanın Güneyindeki 3 Vilayet (Kaşgar, Hoten ve Aksu) genelinde 22 ilçeden 47 bin Uygur'u, Toplamda 62 bin 33 Kişinin zorunlu olarak Çin’e gönderildiği öğrenildi.

Gözlemciler İşgalci Çin Yönetimi yetişkinlerimizi hapise veya toplama kamplarına atarak, gençlerimizi ucuz iş gücü olarak çine göndererek, geride kalan kadınlarımızın yanına birer çinli erkekleri yerleştirerek, çocuklarımızı ise kreşe Kapatarak Asimile etmesi ve halkımız üzerinden kurduğu acımasızca planlarının hedefine doğru yaklaşması, Muhaceretteki Uygurları perişan ediyor. Ancak en hayırlı plan kuranın Allah olduğunu bilmeliyiz. Ki Doğu Türkistanlıların gerçekten ama gerçekte allah'tan başka kimsesi yoktur ifadesini kullandı.

Bu Haberi 3229 kişi okudu!
17/07/2018
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.