ÇİN'DE, ÇİN İLE TÜRK İLİŞKİLERİNİ ANLATAN FİLM VİZYONA GİRDİ
SON DAKİKA

ÇİN'DE, ÇİN İLE TÜRK İLİŞKİLERİNİ ANLATAN FİLM VİZYONA GİRDİ

Çin’in her yönden baskı ve zulüm politikaları ile sistematik soykırım uyguladığı Doğu Türkistan’da milyonlarca Müslüman Türkün hapsedildiği, Toplama kamplarında işkence ile öldürülmekte olduğu herkesçe biliniyor.

Ancak Çin sinema ve medya kuruluşlarını kullanarak Komünist parti ideolojilerini yansıtan ve en önemlisi Bölgede yürüttüğü zulmün üstünü örten ve meşru gösteren bazı belgesel ve Filmleri beyaz perdeye taşıyarak Ülke çapında zorla izletiliyor.

HER ŞEYİ BİR VİDEO İLE ÇÖZECEĞİNİ ZANNEDİYOR.
Çin halk radyo istasyonunun haberine göre ‘KUNLUN'DAKİ KARDEŞLER’’ adıyla Tanrıdağı Film Stüdyosu tarafından yapılan filmi Pekin başta olmak üzere Çin’in bir çok şehrinde ve Doğu Türkistan’da izleme zorunluluğu getirdi.Sözde Kardeşliği Konu eden Filmde Uygur Türkü bir kadın ile Çinli bir erkeğin kardeş olma hikayesi ve Kadının ailesindeki çeşitli sıkıntıların Çinli kardeşi tarafından kolayca çözüldüğü anlatılıyor.

Tarihten beri Çinlilerin Doğu Türkistan’da Uygurlar ile iç içe kardeş olarak yaşadığı akis ettiren bu film Çin’in Doğu Türkistan Türklerine son 2 yıldır uyguladığı ‘’Kardeş Aile’’politikasına teşvik içeriği vede Çinlilerle kardeş olma propagandası dikkat çekiyor.

Kaynak: Çin Halk Radyo İstasyonu

MUHAMMED ALİ ATAYURT

 

Bu Haberi 1085 kişi okudu!
27/04/2019
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.