ÇİN, 2023’E KADAR 650 BİN UYGURU KÖLE OLARAK KULLANMAYI PLANLIYOR

ÇİN, 2023’E KADAR 650 BİN UYGURU KÖLE OLARAK KULLANMAYI PLANLIYOR

Bitter Winter haberine göre Çin komünist partisinin Doğu Türkistan‘da “yoksullukla mücadele” bahanesiyle katliam yapmakta olduğu gün yüzüne çıktı.

Haberde Çin’in Doğu Türkistan’da envai çeşit kılıflar uydurarak Uygurları milli kimliğinden yoksun bıraktığı ve onları köleliğe zorladıkları , Çin’in Uygurları boyun eğdirme stratejisinin yeni bir boyuta ulaştığı bildirildi.

Uygurları Ucuz iş gücü olarak zorla çalıştırmada eğitimi sistematik bir şekilde silah olarak kullandığı, Uygur çocukları ailelerinden ayrarak asimle etmeye tüm hız devam ettiği aktarıldı.

Çinin Uygurlara yönelik "yoksullukla mücadele" siyasetinin Uygurları yok etmekteki planı kapsamında olduğu ve Çin’in 2023 yılına kadar tekstil sektöründe bir milyondan fazla işçi istihdamı planladığı, Bunlardan 650.000'i Doğu Türkistan'ın güneyindeki Uygurlardan oluşacağı, Çin’in sözde “istihdam” planının nihayi hedefinde Endüstri alanında bedava çalıştırılacak köleler oluşturmakla birlikte milli ve dini değerleri, dünya görüşüne sahip olmayan itaatkar topluluk istediği açığa çıkarıldı.

Fatma Hasan/M.Ali.Atayurt
Bu Haberi 349 kişi okudu!
20/04/2020
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.