CAMİLERİ BAR YAPTILAR

CAMİLERİ BAR YAPTILAR

Çin rejiminin Doğu Türkistan Topraklarında En ücra Köşelere kadar uzanan Din düşmanlığı politikası bölgedeki Müslüman Türkleri dininden uzaklaşmaya ve hatta inkar etmeye zorluyor.

BİZE KAPATILAN CAMİ TURİSTLERE AÇIK.

İslama ait her şeyi yasaklayan komünist Çin Hakimiyeti Doğu Türkistan’daki Meşhur Camileri yakıp yıkıyor, Toplama Kampı olarakta kullanıyordu. Kapısına kilit vurularak  ibadete kapatılan Meşhur Camiler ise Çinli ve yabancı turistler için sayılı günlerde açık tutuluyor.

CAMİLERİ BARA ÇEVİRDİLER

gelen son bilgilere göre Doğu Türkistan’ın Kaşgar İlindeki dünyacaünlü  İYDGÂH Camii karşısındaki halk pazarlarından Şapka Pazarında bulunan Camii'nin, 1-2. katını çayhane 3. katını ise meyhaneye dönüştürülerek ‘’Kaşgar Tatlı Rüya Çayevi ve Kaşgar Tatlı Rüya İçkievi’’ İsmi ile ticarete açıldığı, gelen Çinli turistlerin ilgi odağı olduğu bildirildi.

Gözlemciler Ey Türk ve İslam Alemi Doğu Türkistan’ı görmek istemediğinizi biliyoruz! Ancak Orada Çiz denen bir zalimin olduğunu hatırlatmak isteriz. Buna ramen Müslüman Türklere uygulanan zulmü istediğiniz kadar görmezden gelebilirsiniz. Fakat Bize Allah Yeter! dedi.

MUHAMMED ALİ ATAYURT 06 EKİM 2018
Bu Haberi 2059 kişi okudu!
06/10/2018
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.