BU İDDİA GERÇEK MI? ''ÇİN, CEZA KAMPLARINI BOŞALTIYOR''
SON DAKİKA

BU İDDİA GERÇEK MI? ''ÇİN, CEZA KAMPLARINI BOŞALTIYOR''

Çin yönetimi Doğu Türkistan'da işlediği vahşet, ve insanlık dışı cinayetleri yüzünden uluslararası toplumun baskıları vede bölgedeki toplama kamplarına girme isteği ile beraber Doğu Türkistan tarihi ve Türklere ait her ne varsa yok etmeye yönelik çalışmalar başlatmış durumda.ULUSLARARASI TOPLUMUN BASKILARI İŞE YARADI.

Son gelen bilgiler Çin’in 2019 yılında ülke sınırlarını dünyaya açma planı çerçevesinde Toplama Kamplarındaki tutsakları dağıtmaya başladığı yönünde.
Çinli yetkililerin Toplama kamplarındaki tutsakları 5 kategoriye ayırdığı, ilk kategorideki insanların %50’sinin cezaevlerine sevk edildiği, 2. kategorideki insanları ayda bir, 3. kategoridekileri iki haftada bir, 4. Kategoridekileri ise haftada bir ve son kategoriye ayrılan insanları günde bir kez olmak üzere evlerine gidip gelmesine ruhsat verildiği aktarıldı.TUTSAKLAR KADEME KADEME SERBEST BIRAKILIYOR.

Geçtiğimiz günlerde Finlandiya'da yaşamakta olan Uygur Türklerinden Aktivist Halmurat Harry yaklaşık 1 yılı aşkın süredir Toplama Kamplarında Tutsak Olan anne babasının serbest bırakıldığını Twitter hesabından açıklamıştı.

MUHAMMED ALİ ATAYURT
Bu Haberi 1119 kişi okudu!
28/12/2018
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.