BİLİM ADAMLARI ESRARENGİZ BİR ŞEKİLDE ORTADAN KAYBOLUYOR
SON DAKİKA

BİLİM ADAMLARI ESRARENGİZ BİR ŞEKİLDE ORTADAN KAYBOLUYOR

11 Ağustos The New York Times Gazetesinin Haberine göre Doğu Türkistan Asıllı Profesör Rahile Davut’un, geçtiğimiz yıl aralık ayından beri Ortadan kaybolduğu öğrenildi.

Doğu Türkistan’daki Xinjiang Üniversitesi Kültür Ve Medeniyet Araştırmaları Enstitüsü Bölüm Başkanı olan 52 yaşındaki Profesör Rahile Davut, Aralık 2017 de Ailesine Pekin’e gideceğini bildirmesinin ardından yola çıkmış o gün bugündür profesör ile ilgili hiçbir haber alınamıyor.

İlk başlarda hizmet için P’ekine gittiğini düşünen ailesi zaman geçtikçe endişelenmeye başlamış olsa da sessiz kalmayı tercih ediyor, aradan uzun bir süre geçmesine rağmen profesörün geri dönmemesi ve haber alınamaması ailenin sessizliğini bozmasına neden oluyor.

Çin Rejimi Doğu Türkistanda Etnik ve Kültür Katliamı Uygulamakta.

Haberde Profesörün bir Araştırmacı sıfatıyla ortadan kaybolması, Çin rejiminin Doğu Türkistan’da Etnik ve Kültür Katliamı uygulamakta olduğunu, bölge halkının sosyal hayatına müdahale ve engel, hatta tehdit oluşturduğunun açıkça göstergesi olduğu da belirtiliyor.Los Angeles Diyalog Vakfı kurucusu John Kamm, Çin Yönetiminden Profesör Rahile Davut ile ilgili  bilgi  almaya çalışmış olsa da bir sonuca ulaşamadığı bildiriliyor.

 

Bu Haberi 1834 kişi okudu!
12/08/2018
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.