ANKARA ÇİN BAŞ KONSOLOSLUĞUÇİNLİ VATANDAŞLARA UYARIDA BULUNDU
SON DAKİKA

ANKARA ÇİN BAŞ KONSOLOSLUĞUÇİNLİ VATANDAŞLARA UYARIDA BULUNDU

Türkiye’deki Ankara Çin baş konsolosluğu Türkiye’de Çine Karşı yapılan eylemler, mitingler, ve her türlü söylemler hakkında resmi İnternet sayfasından yazılı açıklama yayımladı.

Gazetecilerin ‘’Son günlerde Türkiye’de Çin aleyhinde gösteriler düzenlendi, bunun Çinli şirketlere veya Türkiye’de yaşayan Çinliler üzerinde bir etkisi oldu mu? sorusuna cevaben ‘’Türkiye'deki büyük elçilik ve konsolosluk, Çin’e ait medya ve diğer kanallar aracılığıyla Çin'in Doğu Türkistan’da yürüttüğü sözde Terörle mücadele ve rahabilitasyon tedbirlerini kapsamlı bir şekilde tanıttı.

Ancak, iç güdülerden hareketle, Türkiye'nin bazı bölgelerinde Çin'e yönelik gösteriler gerçekleşti. Tüm bunlar ceryan ederken birçok Çinli öğrenci ve Çin'e ait işletme sahipleri, elçiliğe normal işlerinin ve yaşamlarının kesintiye uğradığını bildirdi. Bizde çok korkuyoruz ve endişeliyiz’’ şeklinde yanıtladı.

Ayrıca vatandaşlarına uyarıda bulunarak ‘’ Çinli vatandaşların durumdaki değişiklikleri yakından takip etmesini ve Türkiye'ye seyahat etmeyi planlayan Çinli vatandaşlarının dikkat etmesini hatırlatmakla beraber ‘’daha fazla olumsuz koşullar oluştuğu takdirde zamanında da ilan edeceğiz.’’Şeklinde uyarılar yer alıyor.

2.1.2020-Fatma Hasan/M.Ali.Atayurt
Bu Haberi 180 kişi okudu!
03/01/2020
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.