AFRİKA'DAKİ İNSAN ETİ YİYEN KABİLEDE 14 KİŞİ ÇİN VİRÜSÜ İLE ÖLDÜ

AFRİKA'DAKİ İNSAN ETİ YİYEN KABİLEDE 14 KİŞİ ÇİN VİRÜSÜ İLE ÖLDÜ

24 Mart Dünya Haberinde çıkan bir ilginç haberde Gine Cumhuriyetindeki insan yiyen kabileden 14 kişi Wuhan virüsü bulaşmış bir Çinliyi yemesi sonucu Çin virüsünden zehirlenip öldüğü ortaya çıktı.

Kabile tarafından yenilen Çinlinin Gine'deki Çin madencilik şirketinde çalışan mühendislerden olduğu ve Şubat ayı sonlarında ortadan kaybolması sonucu araştırmalar yapan Gine yetkilileri ülkenin en uzak köşesinde 118'den fazla üyesi olan ve izole bir hayat sürdüren Korovai kabilesinin kaybolan Çinliyi yemesi sebepli 14 Korovaili’nin Çin virüsü ile enfekte olduğunu doğruladı.

Bilgilere göre kabile tarafından yenilen Wujing isimli 57 yaşlı Çinlinin Gine’ye gelmesinin 4. gününde tamda Korovai kabilenin Sarı Şeytan avına denk geldiği, Gine Polisi Teğmen James Mann, kabilenin bazı üyelerinin Gine yetkililerine vermiş olduğu bilgilere göre onlardaki hastalığın Çinli mühendisi yedikten sonra baş gösterdiği yönünde. 

Kabileyi ziyaret etmesine izin verilen az sayıdaki kişiden biri olan Dr. Frederick Murphy'yenin bilgilerinde bu kabilenin tüm yetişkinlerine şu anda hastalık bulaştığı sade 12 yaşın altındaki çocukların insan eti yemesine izin verilmediği için onların sağ kaldığı belirtildi.

Fatma Hasan/M.Ali.Atayurt
Bu Haberi 341 kişi okudu!
28/03/2020
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.