ABD GÜMRÜĞÜ UYGURLARIN ÜRETTİĞİ ÜRÜNLERE EL KOYACAK

ABD GÜMRÜĞÜ UYGURLARIN ÜRETTİĞİ ÜRÜNLERE EL KOYACAK

ABD hükumeti, tüm sınır kapılarına Hotan Hawling Saç Ürünleri Ltd şirketinin ürünlerine el koyma talimatı verdiği öğrenildi.

Market Window web sayfasında yer alan habere göre, ABD Gümrük ve Sınır müdafaa İdaresi, Çinlilere ait Hawling Hair Products Co., Ltd. Şirketinin Saç ürünleri üretmek için zorla çalıştırma ile Uygurları köle gibi kullandığı bilgisine dayanarak şirketin ABD pazarına süreceği tüm ürünlere el koyma karar aldığı bildirildi.

Geçtiğimiz yıl ABD pazarına girmesi yasaklanan ikinci Çinli firma Hawling Hair Products Co. Ltd. Şirketinin Hotan’deki fabrikasında birçok kamp esirini zorla çalıştırdığı ve bu nedenle bazı Uluslararası markaların söz konusu firmayla olan ticari ilişkilerini keserek mal sipariş etmeyi bıraktığı biliniyor.

ABD Gümrük ve Sınır müdafaa Ofisi genel müdür yardımcısı Brenda Smith, alınan karara ilişkin "İş dünyasının tedarik zincirlerini yakından izlemesi, satın aldıkları ürünlerin güvenilir olması ve etik standartları karşılaması önemlidir, zorla çalıştırmanın sonlandırılması gerekiyor.” Açıklamasını yaptı.

Fatma Hasan/M.Ali.Atayurt
Bu Haberi 548 kişi okudu!
07/05/2020
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.