’’ VİRÜS İŞİ DÜZMECE’’ WUHANLİ ÇİNLİ KADIN HER ŞEYİ ANLATTI
SON DAKİKA

’’ VİRÜS İŞİ DÜZMECE’’ WUHANLİ ÇİNLİ KADIN HER ŞEYİ ANLATTI

Araştırmacı, Gazeteci Mir kamil kaşgarlnın dediği gibi Çin Komünist partisi (ÇKP) içindeki kendini ilah yerine koyan Şi Cinping, İsrail hayranlığı ile bilenen Çin’in ikinci adamı konumundaki Wang Qişen ve sinsiliği ile yaşlı tilki diye bilinen eski devlet başkanı Jiang Zemin’in başını çektiği üç gurup arasında yıllardır devam eden iç çatışmaların dozu gittikçe artıyor. Ve Çinli halk bunun farkında.

Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkan Corona virüsü nedeni ile evlerinde mahsur kalan ve Pisikolojik baskılara dayanamayan Çinliler sosyal medya aracılığıyla ÇKP’e olan tepkilerini ortaya koymaya başladı.

Wuhande ikamet eden bir Çinli kadının beyanı şöyle; Wuhan’de ortaya çıkan Virüs olayı önceden planlanmış gibi her şeyin anormal karşılandığını, halkın ailecek evlerinde ölümü beklemekten başka bir şey yapamayacak hale getirildiğini, ÇKP yetkililerinin hiç bir zaman halkı düşünmediğini, sözde devlet yasalarını yöneticilerin lehine düzenleyip hakla dayatmaktan başka iş yapmadığı ve hiç kimsenin ifade özgürlüğü hatta özgürce yaşama hakkının dahi olmadığını, özgürlük ver denilirse Çin polislerinin özgür hayat sürdüğünü, hakkaniyetli avukatların hapislere atıldığını , sürekli keyfi tutuklamaların gerçekleştiğini, şimdiki vaziyette bile televizyonlarda yalan haberler yaparak halkı kandırmakta olduğunu anlatıp bu nedenle kendisinin Hong Kong ve Tibet’ler gibi özgürlük hareketlerini destekleyeceğini bildirdi.

Bu saatten sonra hayati tehlikesi olduğunu vurgulayan Çinli kadın ailesi ve gelecek evlatları için kendisini feda ettiğini söylüyor.

Bunun dışında insani duygularını yitirmemiş Çinlilerden bir kaçı daha Uluslararası topluma sesini duyurmaya çalışıyor.

Fatma Hasan/M.Ali.Atayurt
Bu Haberi 241 kişi okudu!
18/02/2020
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.