‘’ÇİN’DE HERŞEY NORMALLEŞTİ’’ HABERLERİNİN GERÇEK YÜZÜ‘’FABRİKALAR AÇIK AMA ÇALIŞAN YOK’’ !
SON DAKİKA

‘’ÇİN’DE HERŞEY NORMALLEŞTİ’’ HABERLERİNİN GERÇEK YÜZÜ‘’FABRİKALAR AÇIK AMA ÇALIŞAN YOK’’ !

Çinli haber ajansı Sei Xin’e göre 26 şubat Pekin yönetimince Zhejiang eyaletindeki yerel yetkililere elektrik tüketimini artırma izni verildiği ve göstermelik için tüm ışıkların açık olması ve tüm endüstriyel makinelerin düzenli olarak çalışması talimatı verdiği öğrenildi. Buna ek olarak, sanayi kuruluş koperatifine herkesin işe gelmiş gibi görünmesi için kimsesiz fabrikaların açık tutulduğu ileri sürülüyor.

Sei Xin muhabirlerine konuşan tanıklara göre ise bölgedeki Çinliler Wuhan virüsü nedeniyle çalışmayı reddediyor, Fabirkalar açık ama çalışan yok.

Daha geçen hafta Çin komünist hükumeti Dünyayı Çinde ve Doğu Türkistan’da Virüsün kontrol altına aldığına, her şeyin eski haline döndüğüne inandırmak için Uygur Türklerini sokağa çıkartarak kullanıken aynı zamanda yüz binlerce Türkü köle olarak çalışmaları için Çinlilerin reddettiği fabrikalara İşe yerleştirme bahanesiyle göndermişti.

Çin medyası Xinhua haber ajansının verdiği haberinde ise Doğu Türkistan'da tüm yolların açılıp eski haline döndüğü iddia edilirken üretim ve yaşam düzeninin normalleştiği yazıyor.

Ayrıca Doğu Türkistan'daki demiryolu trafiğinin 11 Mart'tan bu yana devam ettiği belirtiliyor. Bunlardan 12 yolcu trenin Doğu Türkistan ve dışındaki başka bölgelere yola çıktığı ileri sürülürken Karamay, Bortala, Korla, Altay, Tarbagatai, Hotan ve Kaşgar gibi bölgelere otobüs ve yüksek hızlı tren seferlerinin başladığı ve China Southern Airlines hava yollarının’da Çin’li turistlerin ihtiyaçlarına göre büyük çaplı seferlere yeniden başladığı yer alıyor.

Fatma Hasan/M.Ali.Atayurt
Bu Haberi 135 kişi okudu!
17/03/2020
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.