'TBMM’de Uygur Dostluk Grubu oluşturulsun' önerisi

'TBMM’de Uygur Dostluk Grubu oluşturulsun' önerisi

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, acilen TBMM bünyesinde Uygur Dostluk Grubu oluşturulması önerisinde bulundu.
Gündeme dair konuları değerlendiren Abdulkadir Karaduman Doğu Türkistan meselesindeki sessizliği eleştirerek “sebebi ne olursa olsun bu zulüm karşısında sessiz kalınması asla kabul edilemez.” Diye konuştu.

TBMM BÜNYESİNDE ACİLEN UYGUR DOSTLUK GRUBU OLUŞTURULMALIDIR

Karaduman, Bu ülkeyi yönetenlere yakışan Çin severler partisini dinlemek değil, ailelerinden yıllardır haber alamayan Doğu Türkistanlıların arşı titreten feryadına kulak vermektir."Türkiye'nin acilen gözlemci bir heyeti zulmün yaşandığı bölgeye göndermesi gerektiğini ifade eden Karaduman, "Japonya'da bile Uygur Dostluk Grubu bulunurken, TBMM'de hala bir Uygur Dostluk Grubu'nun oluşturulamamış olması aynı zamanda bir utanç sebebidir. Acilen TBMM bünyesinde Uygur Dostluk Grubu oluşturulmalıdır." diye konuştu.

TBMM’DE DOĞU TÜRKİSTAN DOSTLUK GURUBU KURULMASI KONUŞULDU

Saadet Partisi Konya Milletvekili Sayın Abdülkadir Karaduman ve beraberindeki bir heyet 12 şubatta Doğu Türkistan Ulemalar Birliği genel merkezine ziyaret gerçekleştirmişti.
Ziyarette Uluslararası Doğu Türkistan Teşkilatları Birliği Başkanı Hidayetullah Oğuzhan, Milletvekili Karaduman’a Doğu Türkistan’daki güncel durum ve Türkiye’de yaşayan halkın çeşitli sıkıntılarını, arz ve taleplerini iletmekle birlikteTürkiye Büyük Millet Meclisinde Doğu Türkistan Dostluk gurubu kurulması konusunda fikir alışverişlerinde bulunmuştu.

Muhammed Ali ATAYURT

Kaynak: AA

Bu Haberi 149 kişi okudu!
20/02/2021
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.