''Bir Kuşak Bir Yol'' (Yacuc - Macuc Yayılma) Projesi Çöküyor
SON DAKİKA

''Bir Kuşak Bir Yol'' (Yacuc - Macuc Yayılma) Projesi Çöküyor

Çin’in ''Bir Kuşak Bir Yol'' “İpek yolu” ( yacuc - macuc yayılma) projesinin tek kara çıkışı olan Doğu Türkistan'daki Müslüman Türklere yıllardır sürdürmekte olduğu sistematik etnik, dinsel ve kültürel asimilasyon politikaları deşifre olan Çin komünist partisi son iki yıldır uygulamaya koyduğu İnsanlık dışı toplama kamplarının da deşifre olmasının ardından bu kez kamplardaki katliamı uluslararası camiadan ve bağımsız araştırmacılardan gizlemek için milyonlarca Müslüman Uygur, Kazak, Kırgız, Özbek, Tatar Türk’ünü Çin’in iç bölgelerine kaçırarak “dağıtarak” çalışma kamplarında ucuz iş gücü olarak kullanmaya ve yok etmeye başladı!
Doğu Türkistan'dan yurt dışına sığınan yüz binlerce Türk Müslüman etnik gurupları ve toplama kampların canlı şahitleri Çin’in sistematik etnik soykırımını dünyaya duyururken, bir değer yandan “İpek yolu” projesinin korkunç bir tuzak olduğu ve Çin’in finansal kıskacındaki Orta Asya Türk Cumhuriyetlerinin ardından İpek yolu projesi güzergahındaki tüm ülkeleri de virüs gibi etki altına alacağı görüşü ağırlık kazanmaktadır
Etnik soykırımı ve ''Bir Kuşak Bir Yol'' (yacuc - macuc yayılma) projesinin gerçek yüzü deşifre olmaya başlayan Çin, bu yöndeki bütün sesleri kısmak için dünyanın çeşitleri ülkelerinde algı operasyonlarını başladı. son aylarda satılık medya ve komünist kalemşorlarını özellikle sosyal medyadaki trolleri aracılığıyla yürütülen tehdit şantaj iftira politikasının ardından, bu kez dünyanın her köşesindeki uyuyan hücreleri ve mankurtları arıcılığı ile şahitler, Doğu Türkistan dernekleri hakkında özellikle öne çıkan deva adamları ve yazarlar hakkında olmadık delilsiz,iftiralar attırmaya ve yalan temelli davalar açmaya başladılar!
Çünkü biliyorlar ki, ''Bir Kuşak Bir Yol'' (yacuc - macuc yayılma) projesinin çökmesi Çin'in hatıradan silinmesi ve dünyanın yacuc - macuc belasından kurtulması anlamına gelmektedir.
''Bir Kuşak Bir Yol'' (yacuc - macuc yayılma) projesine katılan birçok ülkede rüşvet ve yüklü komisyonlara dayalı elde edilen anlaşmaların gizli, bulanık iç yüzleri birer birer ortaya çıkmaya ve bazı ülkeler de bu projeden çekilme kararı almaya başladı bile.
Örneğin Malezya’nın yeni seçilen Başbakanı Mahathir Muhammed, Çin’in 22 milyar dolar büyüklüğündeki meşhur Kuşak Yol Projesi dahilinde Malezya’da yapılacak yatırım projelerini iptal ettiğini açıkladı. Başbakan Mahathir Muhammed, Malezya’nın yüzde 5,2’lerin altına düşen büyüme oranı ve 1 milyar doların altına inen cari fazlası ile bir borç kapanının altına girmesinin mümkün olmadığını belirti. Mahathir, “Bizim için şu an elzem olmayan ve artan borçlanma maliyetleriyle artık oldukça maliyetli hale gelen projeleri yapmak istemiyoruz” dedi.
Malezya’nın açıklamalarından 1 ay sonra Pakistan'ın yeni seçilmiş hükumeti adına Başbakan İmran Khan, Çin ile “Kuşak Yol Projesi” kapsamında içerisinde köprüler, demir yolları, liman projelerinin bulunduğu 62 milyar dolarlık anlaşmada ciddi değişiklikler yapılmasını istedi.
Geçen hafta Pakistan medyası anlaşmalarının iç yüzünü deşifre etti. ülkeyi ödemeyecek kadar ağır borça batıran ve bunca zararlı ihtiyaç fazlası büyük anlaşmalara imza atan Pakistan yetkililerinden hesap sorulmasını ve bugünü kadar iç detayları ve geri ödeme planları halktan hatta parlamontodan bile gizli tutulan bu anlaşmaların halka tüm detayları ile açıklanması gerektiğini talep etti.
BM de de ''Bir Kuşak Bir Yol'' projesi anlaşmalarının şeffaf olamadığı ve çok bulanık, karanlık arka görünümü olduğu ileri sürülerek birçok anlaşmanın iptaline karar verildi.
Çin komünist hükumetinin kendi içinde de bu bu projenin sonunda Çinin başına bela olacağı yönünde muhalif sesler yükselmeye başladı. projenin tekrar gözden geçirilmesi hakkında yükselen ciddi sesler Çin'i telaşa düşürdü. tekrar gözden geçirilmesi konusunda kararlar alındığı de gelen haberler arasında.
İşgalci Çin'in politik ve askeri nüfus alanını artırmak için birçok ülkeyi finansman anlamında kendisine bağımlı hale getirme” amaçlı kırlı ve sinsi planların çökmesi kesin gibi görünüyor.
Görünen o ki, projeye katılan ülkeler de anlaşmaların detaylarını şeffaf bir şekilde kendi halkına açarlarsa uluslararası yasalara aykırı kırlı yönlerinin ortaya çıkması an meselesidir.
Eğer Malezya, Sri Lanka, Pakistan’ı diğer ülkeler de takip ederse işin sonu gelir demektir.
Bende diyorum ki,
'ZALİMİN ÖLÜMCÜL KADERİNE İLAÇ KAR ETMEZ
MAZLUMUN AHI ZALİME FELAHI YAR ETMEZ'

Kaynak:Mirkamil KAŞGARLI
Bu Haberi 135 kişi okudu!
10/02/2020
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.